Home » Kietas kuras » Kokį kurą pasirinkti akmens anglį ar pjuvenų briketus?
Kokį kurą pasirinkti akmens anglį ar pjuvenų briketus?

Kokį kurą pasirinkti akmens anglį ar pjuvenų briketus?

Nors šiandien kuro pardavėjai siūlo įsigyti paties įvairiausio kuro, riekia pabrėžti, jog labiausiai perkami yra akmens anglis ir briketai. Na, o kuris iš šių kurų naudingesnis? Kas turėtų atsidurti jūsų namuose – anglis iš akmens ar briketai, tam, kad galėtumėte gyventi jaukiai ir šiltai?
Bene pats svarbiausias dalykas, pagal kurį galima spręsti, kuris kuras yra naudingesnis, tai – kaitrumas. Lyginant pagal šį veiksnį, reikia pabrėžti, jog savo kaitrumu akmens angliai nusileisti gali tik iš beržo pjuvenų pagaminti briketai, tuo tarpu iš kitų žaliavų pagamintus briketus anglis iš akmens pralenkia. Taigi, jei svarbiausias jūsų tikslas yra greitai apšildyti turimas patalpas, turėtumėte atminti, jog anglis yra geresnis pasirinkimas.

 

Fasuota akmens anglisTad kokie yra svarbiausi dalykai, kuriuos turėtumėte žinoti apie šią medžiagą?
Bene pats svarbiausias dalykas, kurį yra būtina žinoti, yra tas, jog akmens anglis – nuosėdinė augalinės kilmės uoliena. Svaru žinoti ir tai, jog ši medžiaga yra sudaryta ne tik iš anglies, bet ir kitų medžiagų: sulfidų bei oksidų. Anot specialistų, didžioji dalis šios medžiagos susidarė karbono periodo nuosėdose.
Ar žinojote, jog anglis iš akmens gali būti kelių rūšių. Pasirodo, jog labiausiai paplitusios yra šios akmens anglies rūšys: koksas, antracitas, lignitas, dar vadinamas rudąja anglimi.
Kaip galima apibūdinti šios medžiagos tekstūrą? Jai apibūdinti geriausiai tinka šie epitetai: tolygi, sluoksniuota bei juostiška. Paprastai akmens anglis būna juodos spalvos, kartais turi plieno atspalvį.

Akmens anglies kaina LietuvojeAkmens anglies ir pjuvenų briketų kaina. Na, o ką daryti tuo atveju, jei jums rūpi ne kuro kaitrumas, o pirmenybę teikiate kuro kainai? Tokiu atveju, verta pabrėžti, jog iš kai kurių žaliavų pagaminti briketai kainuoja kur kas pigiau nei akmens anglis. Taigi, jei jūsų tikslas nėra greitas patalpų apšildymas, o siekis sutaupyti, tuomet rinkitės briketus. Belieka tik priminti, jog briketų yra daug rūšių, tad nepamirškite įvertinti jų privalumų bei trūkumų.

Maža to, negalima nepaminėti ir dar vieno dalyko – palyginti su akmens anglimi, briketai kur kas mažiau teršia aplinką. Tad jei norite kuo mažiau teršti aplinką ir bei rūpinatės savo saugumu – rinkitės antrąjį variantą.

Taigi, apibendrinant temą, kas yra naudingiau (akmens anglis ar briketai), reikia pasakyti, jog tikslaus atsakymo nėra: turite įvertinti, kas jums yra svarbiau. Jei norite greitai apšildyti patalpas, rinkitės akmens anglį, jei norite sutaupyti – briketus. Beje, pastarieji tiks ir tuo atveju, jei norite gyventi šiltai, tačiau siekite kuo mažiau teršti aplinką.